RAFAŁ SKRZYPIEC

(trener personalny w pure)

Kurs trenera personalnego, prowadzony w Olimpia Fitness przy ul Pogodnej w Lublinie, w którym ostatnio uczestniczyłem, uważam za świetne przygotowanie dla przyszłych trenerów personalnych. Jest on rozbudowany oraz zawiera niezbędne dla trenerów personalnych informacje z różnych dziedzin. Będąc osobą, która już pracuje w zawodzie trenera personalnego, jestem zainteresowany poszerzaniem swojej wiedzy, a kurs dał mi taką możliwość.

Podczas zajęć z Michałem Winiarskim (Dietetyka) dowiedziałem się nie tylko, w jaki sposób można efektywnie dbać o zdrowie, samopoczucie i wygląd klienta, wprowadzając właściwie dobraną dietę. Poznałem sposoby działania w przypadku klientów z problemami zdrowotnymi czy  stanami chorobowymi.

Podczas zajęć z Marcinem Piechotą (Trening siłowy/kulturystyka) dowiedziałem się, w jaki sposób działają dane mięśnie oraz jak należy modyfikować ćwiczenie, żeby wydajniej zaangażować konkretną grupę mięśniową oraz w jaki sposób należy pracować z klientami, by efektywnie zrealizować ich cele, dotyczące zmiany sylwetki.

Podczas zajęć z Mileną Sochą (Elementy fizjoterapii w treningu personalnym) zdobyłem informacje niezbędne do bezpiecznego prowadzenia osób, które mają problemy z kręgosłupem, oraz jak przeciwdziałać dolegliwościom bólowym, które u tych osób mogą występować.

Uważam, że ten moduł jest nie tylko bardzo interesujący, ale daje niezbędną w pracy trenera personalnego wiedzę, ponieważ bardzo duży procent społeczeństwa ma problemy z kręgosłupem oraz wady postawy.

Podczas zajęć z Barbarą Pudło (bieganie) uzupełniłem swoją wiedzę o informacje, w jaki sposób przygotować daną osobę do biegów na różnych dystansach oraz jak przygotować trening, żeby uzyskać zamierzony czas podczas konkretnego startu.

Podczas zajęć z Grzegorzem Popkiem (trening funkcjonalny) dowiedziałem się o wielu możliwościach treningów własnego ciała i różnorodnych warunkach, a jakich można trening przeprowadzić. Poznałem wiele sposobów wykorzystania takich przyrządów jak: Mini Bands,Tubings,Bosu,Trx,Kettlebell,Medicine Balls.

Podczas zajęć z Pawłem Bartuzi(FMS+kettlebel) osobiście miałem możliwość przekonania się, czym jest test FMS oraz jak poprowadzić bezpieczny trening kettlebel.

Uważam kurs za bardzo wartościowy, wszyscy prowadzący posiadają naprawdę dużą wiedzę w swoich dziedzinach oraz umiejętnie ją przekazują. Polecam.

Rafał Skrzypiec